Останні новини

Андорра

 

Андорра. Почнемо наш невеликий екскурс до цієї надзвичайної, але поки що такої невідомої (мабуть, для багатьох із нас) европейської держави - щоправда ця держава справжнісінький карлик, адже її площа лише 468 кв. кілометрів

Проте це держава героїв-лицарів, які завжди намагалися зберегти її незалежність починаючи із далекого 1272 року, і як не дивно це їм вдалося! Тож, давайте відкладемо усі справи й зануримось у дивовижну історію Андорри. Перша згадка про Андорру датується далеким 778 роком, а уже в 790 році держава стала незалежною, її незалежність була навіть гарантована самим Карлом Великим! Проте офіційно, як князівство, Андорра з’явилась на карті світу 805 року, опісля знаменитої битви Людовіка І із сарацинами, саме жителі Андорри допомогли королю пооникнути в тил суперника, за що Людовик подарував народу Велику Хартію свободи. Дев’яте століття виявилось досить складним для Андорри через постійні спустошливі набіги арабів.
В 1278 році було ухвалено подвійний суверенітет Андорри між графом де Фуа та іспанським єпископом. Після сходження нащадка графа де Фуа на французький престол, 1589 року, суверенні права переходять до французьких королів. І, незважаючи на величезний проміжок часу, що пройшов з тих пір, сьогодні президент Франції вважається князем-співправителем цієї держави-карлика!
Давайте наблизимось до сучасності і заглянемо у 1934р., саме тоді була створена основа конституції Андорри. З часом все більше і більше проявлялися прояви демократизації країни і в 1976 році була створена перша політична партія, а в 1981 році відбувся розподіл влади на законодавчу та виконавчу, врешті решт 1993 року держава вступає в ООН, а наступного року – членом ради Європи. Сьогодні ця країна-карлик має безліч політичних відносин з різноманітними державами, і визнана в усьому світі. Звичайно, стає зрозуміло що Андорра надзвичайно цікава держава з багатющою історією, тож не гайте часу, відправляйтеся в різноманітні тури і не забувайте цього «карлика»! До того ж, тут і на лижах можна покататись – вся територія Андорри вкрита горами, а помірний клімат дозволить вам приїжджати сюди будь-якої пори року! Хоча тут немає виходу до моря, проте безліч гірських озер ваблять око та душу. Повірте, що Андорру дійсно люблять туристи з різноманітних країн світу, адже щороку сюди приїжджає на менше 9 мільйонів туристів! Однією з найбільших проблем для мандрівників в Андоррі може стати відсутність аеропортів та залізниці, адже не кожному до вподоби подорожувати автобусом, і не кожен може собі дозволити подорожі автомобілем.
Тепер давайте трішки поговоримо про культуру цієї країни-карлика. Культура Андорри досить схожа на каталанську, що й не дивно, адже народність, що проживає на такому невеличкому клаптику землі не може не піддаватися зовнішнім культурним впливам. Андорра це держава, в якій народились такі народні танці, як «контрапас» і «маратхи», і хоча андоррська музика досить схожа на музику сусідніх держав, проте в ній є щось надзвичайне та особливе, притаманне лише цій невеличкій державі, якийсь той невловимий дух минулого незвичайної держави, що зберегла свою незалежність з далекого тринадцятого століття…

Коротка довідка

Девіз: «Virtvs Vnita Fortior», що в перекладі з латині означає: «В єдності сила»
Гімн: «El Gran Carlemany»
Держава заснована 1278р.
Офіційна мова: каталанська
Столиця Андорра-ла-Велья
Форма правління – конституційна монархія
Національна валюта – євро.
Віза – для в’їзду потрібна віза Франції або Іспанії (шенгенська) у зв’язку з складною політичною ситуацією.