Свято ліхтарів

Щороку у серпні на північному сході Японії, у регіоні Тохоку, відзначають, мабуть, одне з найбільш яскравих і видовищних літніх свят країни самураїв - фестиваль «Канто мацурі». Традиція Канто зародилася ще в середині XVIII ст., за часів епохи Едо.

Тоді селяни часто страждали від голоду і хвороб, а «канто мацурі» було святом, під час якого люди молилися богам про хороше здоров'я, довге життя і багатий врожай. Для святкувань виготовлялися конструкції з бамбукових гілок, на які потім вішали безліч ліхтариків, такі будови і називалися Канто. Кожен Канто символізував пророслий рисовий паросток.

У 19 столітті свято стало надзвичайно популярним. Кульмінацією свята був момент, коли кожен учасник свята, що ніс Канто, намагався підняти його якомога вище. Зараз дуже велику роль грає не те, як високо і швидко учасники зможуть підняти свої Канто, а те, як вони це зроблять.

Фестиваль «Канто мацурі» починається, коли на місто опускається вечір. В цей час тисячі людей виходять на вулицю, що б помилуватися урочистою ходою. Під вітальні крики глядачів і звуки музики чоловіки, що несуть величезні Канто, демонструють незвичайні навички рівноваги і вправності. Не випускаючи Канто з рук, вони видираються один одному на плечі, створюючи живу піраміду. Перекидають жердини з рук на стегна і ставлять їх на лоб. Загалом, це дійство захоплює  як дорослих, так і найменших глядачів. Адже учасники фестивалю, дійсно творять чудеса, підіймаючи Канто завважки близько 50 кілограм, і заввишки 12 метрів!