Італійська столиця

Колізей в Римі 

Столиця Італії – Рим, одне із найстаріших міст Європи, повне загадок, незвичайних історій, легенд і, звичайно ж, архітектурних пам’яток минулого. Без сумніву, у більшості людей Рим асоціюється із Колізеєм, що й не дивно, адже цей давньоримський «мурашник» дійсно вражає.

Центр Риму
Це надзвичайне місто було засноване 21 квітня 753 року до нашої ери. У його історії було все: злети і падіння, часи величної імперії, коли Рим перетворився на столицю народів. Саме тоді була збудована найвідоміша вулиця міста – Віа Сакра (Священна дорога (лат. Via Sacra) – так називали хрестоносці дорогу до Єрусалиму). Сьогодні тут розташовані численні базиліки (лат. basilica) храми, що дивують вишуканістю та легкістю.

Центр Риму
Серце Риму – Римський форум лежить у мальовничій долині поміж трьох гір: Палатина, Есквіліна та Капітолія. В давнину, недалеко звідси знаходився «розважальний центр»  купальні Каракали. Раніше басейни були наповнені чистою джерельною водою, стіни вкриті різнобарвними мозаїками а самі зали прикрашали чудові статуї. Ще одна цікавинка, щоправда уже сучасного міста – фонтан на площі Треві, що, завдяки незвичній підсвітці, ввечері перетворюється на надзвичайне видовище.

Центр міста
Окрім того, Рим захоплює величезною кількістю музеїв та храмів, кожен із яких має особливу атмосферу і власну «родзинку». Без сумніву, один із найяскравіших – замок Святого Янгола, що височить на березі величного Тибру, оспіваного сотнями поетів давнього Риму. Побудував його 555 року папа Григорій Великий, що побачив на цьому місці величного ангела.

Стародавній Рим
Гадаю, що «Вічне місто» з його особливою атмосферою буде цікавим багатьом, а тому його варто відкривати знову і знову. 

Старовинний центр Рима