Індія

Республіка Індія - це країна, розташована в Південній Азії, між Аравійським морем і Бенгальською затокою. Займає територію площею 3287,6 тис. кв. км, на якій проживає 1,21 млрд. осіб. Більша частина жителів - це індуїсти, проте є  мусульмани, християни, сикхи, буддисти, джайнисти і зороастрійці.

Державні мови - гінді та англійська. Грошова одиниця - індійська рупія (шк.). Рельєф країни сформований плато Декан, Індостанською низовиною і Гімалаями. У країні панує тропічний вологий клімат  на південному заході  і вкрай посушливий на заході Індостанської низовини.

Південні області Індії наповнені пахощами квітів, якими обсипані фігури богів. Таємничі фігури, іноді грізні, іноді добродушні,  іноді ніжні і м'які, велично дивляться зі своїх вівтарів. Багатоголові і багаторукі божества нам, жителям Заходу, здаються такими ж далекими і недоступними, як і храми, які рясніють їх фігурами.

Різнокольоровий пилок, розсипаний по залах, звуки дзвіночків, що висять на ногах у жінок – це лише капля індійської екзотики. Барвиста хода людей, танцюючих під звуки ритмічної музики, захоплює навіть тих, хто байдуже ставиться до традицій інших народів.

Чорноокі дівчата в різнобарвних сарі та молоді люди в джинсах і шкіряних куртках, бідняки, що живіть у жахливих умовах та кінозірки, які купаються в розкоші, а також святі мужі садху в лахмітті - ось той соціальний калейдоскоп, який був успадкований сучасною Індією від кастової системи. Важко позбутися враження, що це просто якась вистава, в якій акторами є всі люди навколо, а декораціями - прекрасні пейзажі південної природи.

Індія - це країна дивовижної краси. Незабутні пляжі Гоа і коралові рифи Андаманського архіпелагу схожі на листівки із зображенням раю на землі.