Столиця контрастів

Столиця Норвегії, Осло - справжнісінька столиця контрастів: колючий сизий сніг та теплі течії Гольфстріму, дивовижні літні білі ночі та надзвичайно короткі зимові дні, старовинні будівлі та неторкані озера, усе це створює якийсь незвичайний шарм…

Прекрасні краєвиди
Поблизу Осло відкриваються дивовижні краєвиди, що наповнюють душу неземним блаженством: смарагдові ліси, загадкові фіорди, дзвінкі гірські ріки та чарівні озера, де цілком могло б мешкати лох-неське чудовище, якби не було б щирим патріотом Шотландії.

Осло
Цікаво, що аж до початку двадцятого століття Осло залишалось невеличким рибальським містечком, що повністю залежало, як власне і вся Норвегія, від бажань Швецьких а чи Данських монархів. Та коли любовні інтриги й чвари захопили королівський палац, місто почало швидко розростатись, поступово набуваючи сучасного вигляду.

Старовинне осло
Сьогодні тут діє золоте правило Європи: не руйнувати давнину. Тож центр міста має власний, просто надзвичайний шарм, адже старовинні будинки тут оберігають, як найбільший скарб, та ще й використовують за призначенням – так само, як і сотні років тому.

Бережіть старовину)
Ще однією оригінальною родзинкою Осло вважають парк сюрреалістичних скульптур «Віліганд». У 1920 роках містяни розкритикували «скромний» талант Густава Вігіланда і вислали його витвір за місто. Та сьогодні парк став одним із найвідвідуваніших місць Осло, а кожен, хто тут побував уже назавжди закарбує в своїй пам’яті дивовижні скульптури, що вражають незвичайними контрастами та власною величчю. Вершиною творчості Вігіланда став гігантський обеліск, що символізує вічний потік життя.

Парк скульптур
Ще одна цікавинка столиці контрастів – унікальні музеї. Один із найоригінальніших – музей кораблів вікінгів, де знаходиться фантастична флотилія найрізноманітніших суден, які завдяки достатньо холодному клімату збереглися практично ідеально. Тож сьогодні нам залишається лише милуватися цими дивовижними витворами варягів.

Музеї Осло
Кожного літа, починаючи з червня Осло поринає під ковдру білих ночей, що правда, не зовсім білих: денне світло забарвлює небосхил у незвичайний рожевий колір…

Рожеві ночі