Місто на воді

Венеція…  Місто романтики, вузеньких вуличок, судноплавних каналів, колоритних гондольєрів, невагомих мостиків, місто усмішок та щастя. Це місце, в яке хочеться повертатися знову і знову, яке хочеться відкривати щоразу по-новому.  Місто спокою, затишку та казки, яке приходить сюди щодня й приводить тисячі мандрівників. 

Місто на воді
Венецію потрібно вивчати без поспіху, щоб відкрити її душу, зуміти відчути шарм дивовижних вуличок та розгадати незвичайні таємниці минувшини. А їх тут назбиралося чимало, адже історія міста на воді бере свої витоки ще далекого 421 року. За легендою Венецію заснували в день Благовіщеня Діви Марії християни, що намагалися врятуватися від готських племен на безлюдних островах болотистого узбережжя північної Італії.

Венеція

Сьогодні ж Венеція перетворилася на всесвітньо відоме місто, яке щороку приймає тисячі туристів. Цікаво, що історичний центр Венеції знаходиться на 120 маленьких острівцях, з’єднаних 400 мостами, до того ж кожен острів має власну назву!

  Венеція - місто на воді

Справжнє серце Венеціїплоща Сан-Марко, посеред якої – пам’ятник символу міста на воді – леву. Незалежна тварина гордим поглядом оглядає навколишні споруди: величний собор Сан-Марко, дивовижний палац Дожів та прекрасну дзвіницю, де 1609 року Галілео Галілей встановив переший у світі телескоп.

Венеція
Собор Сан-Марко справді вражає: на його оздоблення використали 4000 квадратних метрів мозаїки, та його справжньою родзинкою вважають іконостас - «Золотий вівтар», що складається з 250 невеличких ікон, інкрустованих золотом та дорогоцінними каменями, кажуть, що його створили близько 976 р. в Константинополі.

Собор Сан-Марко
Палац дожів – справжній шедевр венеціанської архітектури. У п’ятнадцятому столітті після великої пожежі його відбудували в стилі венеціанської готики. Над його оформленням працювали найкращі художники того часу: Джованні Белліні, Тіціан Вечелліо, Паолло Веронезе, Тінторетто

 

Площа Сан-Марко
Без сумніву, Венеція одне з найпрекрасніших та найвеличніших міст Європи та світу, тому сьогодні важливим є вирішення складного завдання – Венеція тоне: за останні сто років рівень води в каналах піднявся на 33 см, а саме місто осіло та сантиметр.

 

Венеція

 

Гадаю, що це місто, яке не залишить байдужим нікого, адже це справжнє місто-казка, місто-карнавал… Запрошуємо до Венеції!