Місто сильних

 З висоти пташиного польоту

Трондхейм – невеличке мальовниче містечко в норвезькій глибинці, справжня душа країни, місце коронації численних монархів («сильних світу цього»), по-літньому теплої і надзвичайно рідної та й просто чудової атмосфери і безлічі історичних цікавинок,  а ще - побратим Осло.

Будинки на воді, майже Венеція
Місто вражає на кожному кроці: поміж маленьких, немов би казкових, дерев’яних будиночків примостився величний собор Нідаросдомен, зведений в готичному стилі. Більшість норвежців вважають, що саме тут живе душа країни, а й справді дивовижне відчуття возвишеності не покидає жодного мандрівника, що відвідує це незвичайне місце.

Зимові пейзажі, Трондхейм
Як не дивно, але ця споруда недобудована і сьогодні: найкращі скульптори сьогодення працюють над зображеннями янголів та демонів. Цікаво, що майстри створюють усю цю красу з допомогою старовинних середньовічних інструментів, щоправда більшість скульптур «змальовані» з реальних людей.

Готика поміж дерев'яними будиночками Трондхейму
Поблизу храму знаходиться незвичайний міст «Ворота щастя», кажуть, що бажання, загадане між воротами збудеться.

Краса Трондхейму
Ще одна цікавинка міста – «будиночки на пристані» - мальовничий пейзаж бірюзового моря та дивовижних дерев’яних будиночків вісімнадцятого - дев’ятнадцятого століття. Тут витає надзвичайно теплий сімейний дух.

Трондхем по-іншому
На іншому березі – зовсім інший світ і інша атмосфера й інші емоції. Тут можна зустріти тисячі туристів, що просто гуляють стародавніми вуличками і насолоджуються шармом «дерев’яного міста».

Трондхейм