Нова Зеландія

Нова Зеландія (мовою маорі - Аотеара)-це держава, розташована в південно-західній частині Океанії, за 1600 км від Австралії. Нова Зеландія складається з двох великих островів Південного і Північного, а також декількох невеликих острівців, Стюарт, Кермадек, Чаттем, Кемпбелл, Окленд  - найвідоміші з них. Найбільший острів - це Південний, він займає територію в 151,2 тис. км2. Другий за площею - Північний (115,8 тис. км2). Їх розділяє протока Кука. На спільній території Нової Зеландії проживає близько 4 млн осіб. У цій країні дві офіційні мови: маорі та англійська. Столиця - місто Веллінгтон, державний устрій - конституційна монархія.  На острові Південному панує помірно теплий клімат. Переважає гірський ландшафт, адже тут розташований масив Південні Альпи.

Красу Новій Зеландії, країни, що, здається, загубилась десь на краю Землі, відкрила для світу кіноіндустрія. Пітер Джексон, режисер, який знімав тут своєю знамениту кінотрилогію за романом Толкіна «Володар кілець», поклав початок сучасній моді на цей дивовижний край.

Пейзажі Нової Зеландії справді казкові, адже природа тут збереглася практично незайманою, а у багатьох місцях і досі не ступала нога людини. Саме тому телекомпанія ВВС використовувала пейзажі низини Кентербері, щоб відтворити життя доісторичних тварин в циклі фільмів «Прогулянки з динозаврами». Новозеландці швидко усвідомили, що незвичайна природа є їх головним національним скарбом, і зустрічають туристів у всеозброєнні. Острів Південний захоплює гостей своїми льодовиковими пейзажами. Мандрівників чекають високі гірські вершини (тут знаходиться найвища точка в країні - Маунт-Кук, 3754 м), кришталево-чисті озера, бурхливі річки і гучні водоспади.

Незабутні враження подарує подорож на поїзді «Транзальпайн». Це один з найкрасивіших залізничних маршрутів в світі. Він простягнувся на 223 км: від узбережжя Тихого океану до пляжів Тасманового моря. Під час переїзду можна побачити чарівні краєвиди: старими ферми, поблизу яких пасуться величезні отари овець, що здалеку нагадують пухнасту хмарку, чудово передають місцевий колорит та залишають у серці незабутні враження.

Цікаво, що південь Нової Зеландії це справжній рай для безлічі птахів найрізноманітніших видів: незвичайні ківі, морозостійкі пінгвіни, гірські папуги, всюдисущі чайки, качки і рідкісні чаплі – такої кількості і різноманіття пернатого населення немає, мабуть, ніде у світі. На березі океану гріються тюлені, в хвилях носяться веселі дельфіни, а величезні кашалоти припливають сюди в пошуках поживи. Щоб осягнути всю велич краси тутешніх фіордів, їх треба роздивлятися як з боку моря, так і з боку суші.

Північні фіорди Мілфорд-Саунд виглядають як міфічна країна казок Толкіна. І саме цьому місцю корінні жителі, маорі, приписують особливе значення. Сюди першим ступив легендарний воїн Купе, який, за повір’ям, і поклав початок періоду панування племен маорі на цій землі. Сьогодні, як і його багато століть тому, Нова Зеландія зачаровує сучасних гостей. 

Коротка довідка

Незалежність з  26.101949  
Національні мови: англійська, маорі
Столиця – Веллінгтон
Державний устрій – конституційна монархія
Національна валюта – новозеландський долар

Гімн - "Боже, захисти Нову Зеландію"