Гватемала

 

Гватемала – одна із тих країн Північної Америки, які практично недосліджені туристами. Проте вона потопає в смарагдовій зелені тропічних заростей і дивовижних трелях екзотичних плашок, омивається спокійними хвилями Тихого Океану, а на перший погляд, то й взагалі схожа на справжнісінький куточок Раю на землі.

 

 

Історія

 

Історія цієї країни надзвичайно багата та різноманітна й бере свій початок ще у першому тисячолітті до нашої ери! Адже саме в ті далекі часи на території сучасної Гватемали виникли перші поселення давньої цивілізації майя, у 2-9-му столітті нашої ери вона зазнала небаченого розквіту, проте згодом, за невідомих обставин, - занепала. Сьогодні племена майя – одна з найцікавіших і найзагадковіших культур давнього світу.

 

З 1523 року країною заволоділи колонізатори-європейці. Гватемала перейшла у володіння Іспанії, хоча корінні жителі-індіанці, зокрема плем’я кіче, чинили жорстокий супротив, проте нові технології «старого світу» поступово змусили і їх поступитися своїми землями. Зрештою, держава перетворилася на край плантацій, як, власне і більшість країн Америки.

 

Після війни за незалежність іспанських колоній Америки, 15 вересня 1821 року, Гватемала здобула омріяну незалежність. Сьогодні, після десятків років правління диктаторів та декількох громадянських воєн, у країні зрештою настав мир, проте рівень освіти та медичного обслуговування все ще бажає кращого, адже близько 40% дорослих жінок навіть не вміють читати та писати.

 

 

Туризм

 

 

Туристичні компанії практично не пропонують турів до Гватемали, проте це досить цікава місцина для любителів давніх культур та екзотичного місцевого колориту.